3 podstawowe zastosowania adaptera USB na micro USB

Drobne akcesoria mogą niezmiernie ułatwić funkcjonowanie. Przy używaniu sprzętu elektronicznego odpowiednie adaptery, określane także jako konwertery, pozwalają na uniknięcie zaplątania się w ogrom kabli oraz nerwów, kiedy nie jesteśmy w stanie odebrać danych lub naładować swojego urządzenia tylko dlatego, że sprzęt ma inne gniazdo niż posiadany kabel. Przedstawiamy trzy sytuacje, w których przydaje się adapter USB - micro USB. To mała i tania rzecz, a służy i cieszy!

Adapter USB na micro USB ma wejście, czyli gniazdo USB, a po drugiej jego stronie znajduje się wyjście (wtyczka) micro USB. Może mieć formę typowego adaptera lub mieć kabelek łączący oba końce, co bardzo często ułatwia korzystanie z konwertera. Na rynku – a także w naszych szufladach – pojawiają się duże ilości kabli na tradycyjne USB. Te złącza są obsługiwane między innymi przez komputery PC oraz laptopy, dlatego większość pamięci pendrive i innych ma wyjścia USB. Standard micro USB pojawia się przede wszystkim w urządzeniach mobilnych o małych rozmiarach, w których zastosowanie normalnej wielkości złącza byłoby problematyczne. Sprawdzają się one w wielu modelach smartfonów i akcesoriach do nich przeznaczonych, aparatach fotograficznych i wielu innych.

Przesyłanie i odbieranie danych

Dysk przenośny lub pendrive można swobodnie podłączyć bezpośrednio do smartfonu lub tabletu, bez konieczności korzystania z komputera. Standardy USB pozwalają na szybki przesył danych i wygodne korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych.

Jedna ładowarka na kilka urządzeń

Bardzo popularna jest ładowarka z portem USB oraz dołączonym do niego kablem USB. Wystarczy sięgnąć po adapter na micro USB, żeby funkcjonalność tego niepozornego, ale niezbędnego elementu była jeszcze większa.

Wygodne podłączanie akcesoriów

Duża ilość akcesoriów przeznaczonych do komputera stacjonarnego, stacji dokujących lub części modeli laptopów posiada standardowy port USB. Niektóre z nich, na przykład myszki lub klawiatury, można wykorzystać na przykład w tabletach dzięki adapterowi USB na micro USB. Wszędzie tam, gdzie korzystamy z urządzeń z portami USB, mając do nich kabel USB – USB, dzięki podłączeniu tego małego elementu możemy połączyć z urządzeniami mobilnymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl