Sprawdź, jak oglądać TV bez anteny. Wybierz odpowiedni dekoder DVB-T

Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce jest już standardem. Mimo postępującej technologii wciąż budzi wątpliwości. Najczęściej zadawane pytanie dotyczy możliwości oglądania ulubionych programów bez konieczności podpinania anteny telewizyjnej. W teorii wydaje się to niemożliwe - anteny pamiętamy przecież jeszcze z czasów dzieciństwa! Jak sytuacja wygląda w praktyce?

czytaj całość »
Dowiedz się jak podłączyć zasilacz antenowy. Przydatne informacje!

Do każdej anteny aktywnej potrzebny jest zasilacz antenowy ze zwrotnicą, inaczej mówiąc separatorem. Służy on do zdalnego zasilania prądem stałym wzmacniacza, który jest wbudowany w antenach. Zasilanie odbywa się w trybie pracy ciągłej i służy do zasilania poprzez kabel koncentryczny, który doprowadza sygnał z anteny do odbiornika telewizyjnego. Zasilacz przyda się nam, gdy mamy problem ze sygnałem lub gdy chcemy ten sygnał wzmocnić. W poniższym tekście znajdziesz potrzebne informacje, które przydają się, by wiedzieć, jak podłączyć zasilacz antenowy.

czytaj całość »
Zastanawiasz się jaką telewizję wybrać? Sprawdź możliwości wyboru

Każdy lubi czasem usiąść przed telewizorem i popatrzeć na ciekawy film, ulubiony serial lub posłuchać muzyki z kanału muzycznego. Wiele osób może zastanawiać się jaką telewizję wybrać. Telewizja analogowa została wyłączona z naszego kraju w 2013 roku. Od tego czasu sygnał telewizyjny można odbierać wyłącznie w emisji cyfrowej, zgodnej z międzynarodowym standardem DVB-T. Z tego tekstu dowiesz się, jakie masz możliwości w wyborze telewizji.

czytaj całość »
Podpowiadamy jak ustawić antenę pokojową i antenę zewnętrzną DVB-T

W 2013 roku telewizyjne nadajniki analogowe zostały w Polsce wyłączone. Od tego czasu możemy odbierać sygnał cyfrowy.Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej potrzebny jest Ci odbiornik ze wbudowanym dekoderemlub dodatkowe urządzenie- dekoder/tuner DVB-T. Potrzebna jest również antena. Na rynku mamy szeroki wybór anten. Mogą różnić się one od siebie zakresem odbieranych częstotliwości, kształtem, wielkością oraz jakością wykonania i użytych materiałów. Najczęściej używane są anteny zewnętrzne, jednak dostępne są również anteny wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc pokojowe. A jak ustawić antenę pokojową i zewnętrzną oraz czym różnią się one od siebie?

czytaj całość »
Kiedy warto zakupić wzmacniacz sygnału. Możliwości i instalacja repeatera

Obecnie z Internetu korzysta coraz więcej osób. Sieć bezprzewodową Wi-Fi mamy w domu, lecz możemy podłączyć się do niej również w wielu miejscach publicznych, takich jak restauracje, hotele lub nawet na rynkach w miastach. W dużych budynkach zasięg routera nie obejmuje niektórych dalej oddalonych od niego pokoi. Chcąc wzmocnić zasięg, możemy zainwestować we wzmacniacz sygnału, dzięki któremu, będziemy mogli korzystać z sieci na większej powierzchni.

czytaj całość »
Jak działa konwerter do satelity?

Domowe urządzenia satelitarne nie mogą się obejść bez elementu takiego, jak konwerter do satelity. To bardzo niepozorne urządzenia odpowiada za dostarczanie sygnału telewizyjnego z satelity do odbiornika satelitarnego. Ten ostatni to dekoder, który jest połączony z telewizorem. Jak działa i jakie ma parametry?

czytaj całość »
Jaki kabel USB do telefonu?

Do niedawna kable USB kojarzyło się głównie ze sprawną transmisją danych. Ładowarki do telefonów miały z kolei przewody z odpowiednią końcówką, połączoną na stałe. Od pewnego czasu kabel USB do telefonu to standard. Dla użytkownika oznacza dużą wygodę, zwłaszcza jeśli posiada w domu inne urządzenia mobilne.

czytaj całość »
Jaki kabel do monitora? Przewodnik po złączach

Nowy monitor to szansa na lepszą jakość obrazu. Zakupiony sprzęt należy podłączyć do istniejącej instalacji. Użytkownik zwykle ma dylemat, do którego złącza podpiąć przewód sygnałowy. Jego wybór warunkuje zakup właściwych akcesoriów jak kabel do monitora.

czytaj całość »
Jaki kabel HDMI wybrać do kina domowego?

Nowoczesne technologie wymagają od nas przyspieszonego kursu wiedzy na temat przydatnych akcesoriów. Zastanawiając się, jaki kabel HDMI jest potrzebny do kina domowego, warto wiedzieć, że ten element przydaje się do wielu urządzeń. Z tego powodu dobrze jest właściwie rozeznać, czego dokładnie potrzebujemy.

czytaj całość »
Jak podłączyć antenę do telewizora? Poradnik

Sygnał telewizyjny, w szczególności telewizji cyfrowej, musi być odebrany przez antenę. Na wysoką jakość obrazu i dźwięku, bez przerywania i zacinania, ma wpływ rodzaj, ustawienie oraz odpowiednie podłączenie anteny do telewizora.

czytaj całość »
3 podstawowe zastosowania adaptera USB na micro USB

Drobne akcesoria mogą niezmiernie ułatwić funkcjonowanie. Przy używaniu sprzętu elektronicznego odpowiednie adaptery, określane także jako konwertery, pozwalają na uniknięcie zaplątania się w ogrom kabli oraz nerwów, kiedy nie jesteśmy w stanie odebrać danych lub naładować swojego urządzenia tylko dlatego, że sprzęt ma inne gniazdo niż posiadany kabel. Przedstawiamy trzy sytuacje, w których przydaje się adapter USB - micro USB. To mała i tania rzecz, a służy i cieszy!

czytaj całość »
Dlaczego warto mieć kartę telewizyjną do komputera?

Karta telewizyjna do komputera to niepozorny sprzęt o dużych możliwościach. Dzięki niej można odtwarzać obraz telewizyjny, a także rejestrować i przetwarzać go w komputerze. Karta tego typu doskonale się sprawdza w wielu sytuacjach i warto ją mieć w swoim domu.

czytaj całość »
Podpowiadamy, jaki kabel HDMI wybrać

Podpowiadamy, jaki kabel HDMI wybrać

Kable HDMI są potrzebne, by przesłać wysokiej jakości obraz i dźwięk z naszego sprzętu do urządzenia, które go odtworzy. Najczęściej jest on wykorzystywany, by wyświetlać obraz z laptopa do telewizora lub rzutnika. Kabel HDMI jest również częścią każdego kina domowego. Potrzebny jest także w konsolach do gier i odtwarzaczach multimedialnych. Kable te, są stosowane właściwie we wszystkich urządzeniach cyfrowych. Dlatego na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów tych przewodów, przez co w naszej głowie może zrodzić się pytanie: jaki kabel HDMI wybrać? Postaramy się zwrócić uwagę na to, co jest ważne w trakcie jego wyboru, a co jest zbędnym dodatkiem.

czytaj całość »
Jaki kabel do Internetu wybrać? Podstawowe informacje

Jaki kabel do Internetu wybrać? Podstawowe informacje

Zastanawiając się jaki kabel do Internetu wybrać, jeśli chcemy, by nasza sieć działała szybko i sprawnie, musimy zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Dobrze dobrany pozwoli nam maksymalne wykorzystać nasze łącze Internetowe. Z pewnością jest to ważna kwestia dla osób grających w gry przez Internet oraz tych, które chcą oglądać za jego pomocą filmy i seriale. Dlatego warto wybrać odpowiedni kabel sieciowy do routera dopasowany do sprzętu, jaki posiadamy. Warto dodać, że rodzaj przewodu do Internetu nazywany jest skrętką.

czytaj całość »
Przewód a kabel elektryczny

Przewód a kabel elektryczny

W każdym budynku i nie tylko wewnątrz niego, mamy podłączoną instalację elektryczną. By taka instalacja mogła powstać, potrzebne są przewody elektryczne. Są one niewidoczne, jednak bez nich nie moglibyśmy użytkować posiadanych przez nas urządzeń i sprzętów. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów przewodów i kabli elektrycznych. Każdy z nich ma inne parametry i zastosowanie. Jeśli wybierzemy prawidłowy, będziemy mieli gwarancję, że nasza instalacja będzie bezpieczna, będzie sprawnie działał i będzie długo nam służyć.

czytaj całość »
Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy?

Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy?

Odpowiednio przygotowany koncentryczny kabel antenowy i prawidłowo nasadzone na nim wtyki gwarantują nieprzerwany sygnał docierający do telewizora oraz bezpieczeństwo użytkowania. Prawidłowe zarobienie kabla antenowego polega na przygotowaniu kabla do nałożenia wtyku poprzez odpowiednie odcinanie jego warstw. 

czytaj całość »
Jak samodzielnie sprawdzić kabel antenowy?

Jak samodzielnie sprawdzić kabel antenowy?

Korzystanie z anteny telewizyjnej nie powinno przysparzać wielu problemów, o ile wszystkie elementy połączenia, sama antena i telewizor są odpowiednio przygotowane, sprawne i prawidłowo ze sobą zestawione. Warto mieć świadomość, jak sprawdzić kabel antenowy, aby wiedzieć, czy ewentualne problemy z odebraniem sygnału są z nim związane.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie łączyć przewody w domu?

Jak bezpiecznie łączyć przewody w domu?

W domu i garażu czasami przydaje się połączenie różnego rodzaju przewodów. Istnieje wiele sposobów na łączenie przewodów. Część z nich nie wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, do innych mogą przydać się akcesoria które można bez problemu dostać w sklepach elektrycznych i marketach przemysłowych.

czytaj całość »
Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy i zacisnąć na nim złącze kompresyjne?

Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy i zacisnąć na nim złącze kompresyjne?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zarobić kabel antenowy by zacisnąć na nim złącze kompresyjne? W tym artykule spróbujemy to wytłumaczyć. Zrobienie kabla koncentrycznego, czyli inaczej antenowego, ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie każdej instalacji RTV/SAT. Wpływa to na jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, a tym samym na jej długie i bezawaryjne funkcjonowanie. A przecież nie przejmować się częstą wymianą sprzętów. Oczywiście wcześniej musisz wybrać odpowiedni kabel koncentryczny. Musi on być zrobiony z odpowiednich materiałów, mieć prawidłową gęstość oplotu, a żyła wewnętrzna, czyli rdzeń powinna być dobrego rodzaju i posiadać odpowiednią grubość.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl