Jak zgrać filmy ze starych kaset VHS na komputer?
Jak zgrać filmy ze starych kaset VHS na komputer?

Uchroń swoje wspomnienia zapisane na kasetach VHS przed zniszczeniem i zapomnieniem. Sprawdź jak zgrać film z kasety VHS na dysk komputera. Omówimy co to Grabber, do czego służy i jak z niego korzystać. W prosty sposób przeprowadzimy Cię przez konfigurację urządzenia oraz pokażemy jak skonfigurować i zgrać obraz za pomocą programu OBS Studio.

czytaj całość »
Wtyczka Jack

Wtyczka Jack stosowana jest sukcesywnie od wielu lat w sprzęcie audio i dawniej w wideo. Potrafi w różnych swoich wersjach przesyłać sygnał od analogowego, po stereo wraz linią mikrofonową lub wideo. Występują trzy wielkości wtyczek Jack o rozmiarach 6,3 mm, 3,5 mm oraz 2,5 mm. Rozmiary mają duże znaczenie w zastosowaniach wtyczek, które wyjaśnimy w osobnym akapicie poniżej. Słowem wstępu dodamy, że wtyczki Jack, to jeden z najpopularniejszych standardów połączeń analogowych stosowany w systemach audio i innych.

czytaj całość »
Co to jest extender HDMI oraz extender VGA

Extender jest prostym i łatwym w użyciu narzędziem do przedłużenia sygnału VGA oraz HDMI za pomocą kabla sieciowego. Działa sprawnie na dużych odległościach, a przy użyciu kabla ekranowanego FTP lub STP nie pojawiają się żadne zakłócenia. Alternatywą dla extendera jest sygnał bezprzewodowy, który nie zawsze będzie posiadał taki zasięg jak połączenie za pomocą extendera oraz może ulegać zakłóceniom, co nie zdarza się przy połączeniu kablowym. Extender przesyła też dźwięk przy połączeniu HDMI oraz VGA za pomocą gniazda jack 3,5mm.

czytaj całość »
Jak dopasować konwerter do swoich potrzeb oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie

Konwertery potrafią adaptować magnetowidy VHS do najnowszych telewizorów 4K z HDMI. Dzięki temu obejrzysz stare kasety na nowoczesnym telewizorze. Tak samo odtwarzacze DVD, kina domowe i dekodery ze złączami analogowymi SCART lub RCA mogą zostać wykorzystane w nowoczesnym systemie telewizyjnym. W rozwiązaniach komputerowych monitor z wejściem VGA może zostać podłączony z laptopem z wyjściem HDMI lub DP. Jeżeli telewizor posiada tylko cyfrowe wyjścia audio, a sprzęt na którym ma być odtwarzany dźwięk tylko analogowe wejścia audio, to nic nie stoi na przeszkodzie by użyć konwertera z wyjść Coaxial lub optycznego na RCA lub JACK.

czytaj całość »
Tajemnicze symbole? Sprawdź, co wiesz o rodzajach USB

Poznałeś już wszystkie rodzaje USB? Przekonaj się, jakie rodzaje złącz dostępne są na rynku, co oznaczają i jak można wykorzystać konkretne modele.

Podstawową cechą różnicującą dostępne na rynku złącza USB jest ich typ, oznaczany kolejno literami A, B, C. Niezależnie od rodzaju, złącza dostępne są w dwóch wariantach - standardowym i micro USB. Dodatkowymi określeniami są wartości wskazujące na przepustowość złącza, określane za pomocą cyfr - 2.0, 3.0 oraz 2.1. Jak należy rozumieć kolejne oznaczenia rodzajów USB w praktyce?

- USB A to port, który w urządzeniach pojawia się najczęściej.

- USB B możesz spotkać w drukarkach i skanerach.

- USB C charakteryzują się symetrią zdecydowanie ułatwiającą podpięcie kabla. Powstały w odpowiedzi na potrzebę uniwersalnego złącza, często zastępują kable łączące komputer i monitor.

czytaj całość »
SDI a BNC

To dwa różne formaty. BNC (Bayonet Neill Concelman) to format wtyczki, a SDI (Serial Digital Interface) to format transportu sygnału. Złącze BNC używa się z kablem koncentrycznym na którym zaciśnięte są odpowiednie końcówki, którym można połączyć np. rejestrator audiowizualny oraz nagrywarkę przemysłową w monitoringu. Istnieją różne rozmiary złącz BNC i zawsze należy jak najlepiej dopasować wtyczkę BNC do gniazda, by uzyskać najwyższą przepustowość. Szeregowy interfejs cyfrowy SDI to rodzaj sygnału cyfrowego służący do transmisji sygnałów wizyjnych. Interfejs SDI jest szeroko wykorzystywany pomiędzy profesjonalnymi urządzeniami w wozach transmisyjnych, studiach nagraniowych oraz w wizyjnych systemach dozorowych.

czytaj całość »
Rozdzielacz HDMI - jak sprawdzi się w Twoim domu?

Rozdzielacz sygnału HDMI to sprawdzony sposób na wyświetlanie tego samego obrazu na wielu monitorach jednocześnie. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w sklepach RTV, okazuje się jednak, że coraz częściej po rozdzielacz HDMI sięgają osoby prywatne. Kiedy urządzenie przyda się w domu i na jaki model szczególnie warto zwrócić uwagę?

czytaj całość »
Co to jest MHL?

MHL to innowacyjna technologia zmieniająca sposób w jaki pracujemy i bawimy się. Twój smartfon może stać się centrum multimedialnym dla Twojego telewizora. Oglądaj seriale, filmy i teledyski w wysokiej rozdzielczości oraz z dźwiękiem 7.1 dla wrażeń kinowych. Słuchaj muzyki bezpośrednio na głośnikach telewizora lub za pomocą podłączonego zestawu audio. Graj w gry mobilne na ekranie telewizora bez lagów. Możesz też otwierać dokumenty, pisać maile, wiadomości SMS i wszystkie inne czynności jakie normalnie wykonujesz swoim smartfonem. MHL to narzędzie do pracy i rozrywki.

czytaj całość »
Sprawdź, jak oglądać TV bez anteny. Wybierz odpowiedni dekoder DVB-T

Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce jest już standardem. Mimo postępującej technologii wciąż budzi wątpliwości. Najczęściej zadawane pytanie dotyczy możliwości oglądania ulubionych programów bez konieczności podpinania anteny telewizyjnej. W teorii wydaje się to niemożliwe - anteny pamiętamy przecież jeszcze z czasów dzieciństwa! Jak sytuacja wygląda w praktyce?

czytaj całość »
Dowiedz się jak podłączyć zasilacz antenowy. Przydatne informacje!

Do każdej anteny aktywnej potrzebny jest zasilacz antenowy ze zwrotnicą, inaczej mówiąc separatorem. Służy on do zdalnego zasilania prądem stałym wzmacniacza, który jest wbudowany w antenach. Zasilanie odbywa się w trybie pracy ciągłej i służy do zasilania poprzez kabel koncentryczny, który doprowadza sygnał z anteny do odbiornika telewizyjnego. Zasilacz przyda się nam, gdy mamy problem ze sygnałem lub gdy chcemy ten sygnał wzmocnić. W poniższym tekście znajdziesz potrzebne informacje, które przydają się, by wiedzieć, jak podłączyć zasilacz antenowy.

czytaj całość »
Zastanawiasz się jaką telewizję wybrać? Sprawdź możliwości wyboru

Każdy lubi czasem usiąść przed telewizorem i popatrzeć na ciekawy film, ulubiony serial lub posłuchać muzyki z kanału muzycznego. Wiele osób może zastanawiać się jaką telewizję wybrać. Telewizja analogowa została wyłączona z naszego kraju w 2013 roku. Od tego czasu sygnał telewizyjny można odbierać wyłącznie w emisji cyfrowej, zgodnej z międzynarodowym standardem DVB-T. Z tego tekstu dowiesz się, jakie masz możliwości w wyborze telewizji.

czytaj całość »
Podpowiadamy jak ustawić antenę pokojową i antenę zewnętrzną DVB-T

W 2013 roku telewizyjne nadajniki analogowe zostały w Polsce wyłączone. Od tego czasu możemy odbierać sygnał cyfrowy.Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej potrzebny jest Ci odbiornik ze wbudowanym dekoderemlub dodatkowe urządzenie- dekoder/tuner DVB-T. Potrzebna jest również antena. Na rynku mamy szeroki wybór anten. Mogą różnić się one od siebie zakresem odbieranych częstotliwości, kształtem, wielkością oraz jakością wykonania i użytych materiałów. Najczęściej używane są anteny zewnętrzne, jednak dostępne są również anteny wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc pokojowe. A jak ustawić antenę pokojową i zewnętrzną oraz czym różnią się one od siebie?

czytaj całość »
Kiedy warto zakupić wzmacniacz sygnału. Możliwości i instalacja repeatera

Obecnie z Internetu korzysta coraz więcej osób. Sieć bezprzewodową Wi-Fi mamy w domu, lecz możemy podłączyć się do niej również w wielu miejscach publicznych, takich jak restauracje, hotele lub nawet na rynkach w miastach. W dużych budynkach zasięg routera nie obejmuje niektórych dalej oddalonych od niego pokoi. Chcąc wzmocnić zasięg, możemy zainwestować we wzmacniacz sygnału, dzięki któremu, będziemy mogli korzystać z sieci na większej powierzchni.

czytaj całość »
Jak działa konwerter do satelity?

Domowe urządzenia satelitarne nie mogą się obejść bez elementu takiego, jak konwerter do satelity. To bardzo niepozorne urządzenia odpowiada za dostarczanie sygnału telewizyjnego z satelity do odbiornika satelitarnego. Ten ostatni to dekoder, który jest połączony z telewizorem. Jak działa i jakie ma parametry?

czytaj całość »
Jaki kabel USB do telefonu?

Do niedawna kable USB kojarzyło się głównie ze sprawną transmisją danych. Ładowarki do telefonów miały z kolei przewody z odpowiednią końcówką, połączoną na stałe. Od pewnego czasu kabel USB do telefonu to standard. Dla użytkownika oznacza dużą wygodę, zwłaszcza jeśli posiada w domu inne urządzenia mobilne.

czytaj całość »
Jaki kabel do monitora? Przewodnik po złączach

Nowy monitor to szansa na lepszą jakość obrazu. Zakupiony sprzęt należy podłączyć do istniejącej instalacji. Użytkownik zwykle ma dylemat, do którego złącza podpiąć przewód sygnałowy. Jego wybór warunkuje zakup właściwych akcesoriów jak kabel do monitora.

czytaj całość »
Jaki kabel HDMI wybrać do kina domowego?

Nowoczesne technologie wymagają od nas przyspieszonego kursu wiedzy na temat przydatnych akcesoriów. Zastanawiając się, jaki kabel HDMI jest potrzebny do kina domowego, warto wiedzieć, że ten element przydaje się do wielu urządzeń. Z tego powodu dobrze jest właściwie rozeznać, czego dokładnie potrzebujemy.

czytaj całość »
Jak podłączyć antenę do telewizora? Poradnik

Sygnał telewizyjny, w szczególności telewizji cyfrowej, musi być odebrany przez antenę. Na wysoką jakość obrazu i dźwięku, bez przerywania i zacinania, ma wpływ rodzaj, ustawienie oraz odpowiednie podłączenie anteny do telewizora.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl