Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy?

Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy?

Odpowiednio przygotowany koncentryczny kabel antenowy i prawidłowo nasadzone na nim wtyki gwarantują nieprzerwany sygnał docierający do telewizora oraz bezpieczeństwo użytkowania. Prawidłowe zarabianie kabla antenowego polega na przygotowaniu kabla do nałożenia wtyku poprzez odpowiednie odcinanie jego warstw. 

czytaj całość »
Jak samodzielnie sprawdzić kabel antenowy?

Jak samodzielnie sprawdzić kabel antenowy?

Korzystanie z anteny telewizyjnej nie powinno przysparzać wielu problemów, o ile wszystkie elementy połączenia, sama antena i telewizor są odpowiednio przygotowane, sprawne i prawidłowo ze sobą zestawione. Warto mieć świadomość, jak sprawdzić kabel antenowy, aby wiedzieć, czy ewentualne problemy z odebraniem sygnału są z nim związane.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie łączyć przewody w domu?

Jak bezpiecznie łączyć przewody w domu?

W domu i garażu czasami przydaje się połączenie różnego rodzaju przewodów. Istnieje wiele sposobów na łączenie przewodów. Część z nich nie wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, do innych mogą przydać się akcesoria które można bez problemu dostać w sklepach elektrycznych i marketach przemysłowych.

czytaj całość »
Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy i zacisnąć na nim złącze kompresyjne?

Jak prawidłowo zarobić kabel antenowy i zacisnąć na nim złącze kompresyjne?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zarobić kabel antenowy by zacisnąć na nim złącze kompresyjne? W tym artykule spróbujemy to wytłumaczyć. Zrobienie kabla koncentrycznego, czyli inaczej antenowego, ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie każdej instalacji RTV/SAT. Wpływa to na jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, a tym samym na jej długie i bezawaryjne funkcjonowanie. A przecież nie przejmować się częstą wymianą sprzętów. Oczywiście wcześniej musisz wybrać odpowiedni kabel koncentryczny. Musi on być zrobiony z odpowiednich materiałów, mieć prawidłową gęstość oplotu, a żyła wewnętrzna, czyli rdzeń powinna być dobrego rodzaju i posiadać odpowiednią grubość.

czytaj całość »
Jak sprawdzić kabel antenowy? Czy jest dobrej jakości?

Jak sprawdzić kabel antenowy? Czy jest dobrej jakości?

Każda instalacja RTV/SAT musi posiadać antenę oraz przewód koncentryczny, który często nazywamy kablem antenowym. Antenowy kabel koncentryczny jest ważnym elementem instalacji antenowej. Kiedy zależy nam na dobrym sygnale, nie warto oszczędzać i kupować najtańszego kabla. O jakości kabla decyduje kilka elementów, z którego jest on zbudowany. Jednak nie zawsze mamy możliwość sprawdzić informacje o danym kablu. Więc jak sprawdzić kabel antenowy? Spróbujemy trochę rozjaśnić sprawę.

czytaj całość »
Kabel w oplocie – to jego czas!

Kable w oplocie przeżywają swój powrót na salony  - dosłownie! Coraz częściej stają się ciekawym dodatkiem aranżacji wnętrz i są wręcz eksponowane, w szczególności w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym, industrialnym stylu. Przybliżamy podstawowe informacje o kablach w oplocie i podpowiadamy kiedy warto z nich skorzystać.  

czytaj całość »
Jak ustawić antenę by mieć dobry sygnał?

Bez względu na to, czy mamy antenę satelitarną, czy DVB-T do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, prawidłowy montaż i świadomość tego, jak prawidłowo ustawić antenę, stanowi podstawę do odbioru dobrej jakości sygnału bez zakłóceń. Można w tym celu zamówić fachowca, można także wykonać ustawienie samodzielnie, wystarczy odpowiednio się przygotować. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl