Dowiedz się jak podłączyć zasilacz antenowy. Przydatne informacje!

Do każdej anteny aktywnej potrzebny jest zasilacz antenowy ze zwrotnicą, inaczej mówiąc separatorem. Służy on do zdalnego zasilania prądem stałym wzmacniacza, który jest wbudowany w antenach. Zasilanie odbywa się w trybie pracy ciągłej i służy do zasilania poprzez kabel koncentryczny, który doprowadza sygnał z anteny do odbiornika telewizyjnego. Zasilacz przyda się nam, gdy mamy problem ze sygnałem lub gdy chcemy ten sygnał wzmocnić. W poniższym tekście znajdziesz potrzebne informacje, które przydają się, by wiedzieć, jak podłączyć zasilacz antenowy.

Podstawowe informacje

Podłączenie zasilacza antenowego wymaga podstawowej wiedzy z zakresu elektroniki. Potrzebny będzie oczywiście zasilacz, przewód koncentryczny i odbiornik, do którego podłączymy później zasilacz. Montaż zasilacza antenowego opiera się na podłączeniu kabla koncentrycznego do końcówki zasilacza. Otwieramy końcówkę zasilacza. Możemy wspomóc się śrubokrętem. Z boku końcówki jest miejsce na płaski kabelek, a na środku na koncentryk. Ogólnie mówiąc, jest to proste zadanie, jednak należy pamiętać, aby nie zewrzeć głównego przewodu z oplotem kabla antenowego. Niestety jest częsty błąd. Nawet jeśli jedna żyłka będzie zawierała, to nie zobaczymy ani jednego programu telewizyjnego. Na spodku znajduje się przewód gorący i tam będzie włożony przewód koncentryczny.

Techniczne rady

Przewód antenowy należy odpowiednio obrobić.Należy odmierzyć długość kabla i ściągnąć nożykiem jego osłonkę. Wszystkie druciki dajemy w jedno miejsce i je skręcamy. Oplot ściągamy lub obcinamy. Przykładamy kabel do końcówki zasilacza, tak by stykał się z przewodem. Pamiętajmy, że główny drut przewodu antenowego, czyli gorąca żyła nie może stykać się z oplotem, czyli siateczką przewodu. Z boku przekładamy płaski kabelek i zamykamy końcówkę zasilacza. W ten oto sposób mamy gotowy zasilacz antenowy, który możemy podłączyć do telewizora. Wytłumaczenie jak podłączyć zasilacz antenowy nie jest proste, ponieważ wiąże się to z wiedzą elektroniczną. Warto poprosić o pomoc doświadczonego fachowca, który pomoże nam zająć się podłączeniem zasilacza. Pamiętajmy, że nieodpowiednio zarobiony kabel może doprowadzić do zwarcia zasilacza. Chcąc tego uniknąć potrzeba precyzji, wiedzy i skupienia w wykonywaniu pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl