Jaki kabel HDMI wybrać do kina domowego?

Nowoczesne technologie wymagają od nas przyspieszonego kursu wiedzy na temat przydatnych akcesoriów. Zastanawiając się, jaki kabel HDMI jest potrzebny do kina domowego, warto wiedzieć, że ten element przydaje się do wielu urządzeń. Z tego powodu dobrze jest właściwie rozeznać, czego dokładnie potrzebujemy.

Kabel rozrywkowy

To, jakie kupuje się przewody do domowych urządzeń, nie jest bez znaczenia. Kwestie kabli są często przez użytkowników lekceważone. Taka zła praktyka sprawia, że nie można liczyć na dobrą jakość obrazu i dźwięku w kinie domowym. Jaki kabel HDMI wybrać na użytek własny? Najlepiej ten o odpowiedniej przepustowości. Od niego bowiem będzie zależeć jakość naszej domowej rozrywki. Kabel jest przecież częścią podłączenia telewizora, projektora, odtwarzacza Blue-ray, konsoli do gry, monitora i wielu innych, pokrewnych urządzeń. Wybór kabli jest szeroki, o czym można się przekonać, sprawdzając ofertę sklepu Świat Kabli. Jak ustalić, który element jest najbardziej potrzebny?

Najnowsza technologia

Zastanawiając się, jaki kabel HDMI jest najlepszy, warto wiedzieć, że największe znaczenie mają nowoczesne technologie. Im wyższą jakość dźwięku czy obrazu chcemy osiągnąć w zestawie kina domowego, tym nowszą wersję technologii powinno się wybrać. Tylko najnowszy standard pozwala wykorzystać pełny potencjał urządzeń, jakie są obecne na rynku. Takie elementy nie należą do najtańszych, dlatego godną rozwagi jest opcja HDMI 2.0, która w zupełności wystarczy na komfortowe oglądanie obrazu nawet w rozdzielczości 4K. Bez względu na to, jakiej firmy ma się sprzęt, jest to aktualnie najczęściej spotykany standard.

Długość ma znaczenie!

W przypadku kabli HDMI długość nie jest atutem. Zbyt krótki model powoduje podpięcie urządzenia „na sztywno”, co nie jest dobrym pomysłem. Z kolei kabel zbyt długi zwisa, plącze się i jest bardzo podatny na uszkodzenie. Zwłaszcza jeśli w mieszkaniu są małe dzieci lub czworonogi. W tej kategorii wybór jest dość spory, więc z łatwością można znaleźć elementy od kilkudziesięciu centymetrów po kilkadziesiąt metrów. Praktyka pokazuje, że jeśli użytkownik nie chce mieć strat w przesyle sygnału, lepiej postawić na kabel krótszy. Za optymalne rozwiązanie uważa się długość, która nie przekracza 5 metrów.

Producenci kabli HDMI często jako atut swoich produktów podają „pozłacane złącze”. W rzeczywistości takie przewody wcale nie oznaczają wyższej jakości obrazu. Ważniejsza jest jakość wykonania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl