Jaki kabel USB do telefonu?

Do niedawna kable USB kojarzyło się głównie ze sprawną transmisją danych. Ładowarki do telefonów miały z kolei przewody z odpowiednią końcówką, połączoną na stałe. Od pewnego czasu kabel USB do telefonu to standard. Dla użytkownika oznacza dużą wygodę, zwłaszcza jeśli posiada w domu inne urządzenia mobilne.

Funkcjonalne USB

Nowoczesne technologie sprawiają, że niemal obowiązkowym wyposażeniem użytkownika komputerów lub smartfonów jest kabel USB. Dzięki niemu łatwo ze sobą połączyć różne urządzenia, przesyłając pomiędzy nimi dane. Można zgrać w ten sposób zdjęcia ze smartfona na komputer lub też załadować ulubioną muzykę do odtwarzacza MP3. Dodatkowo nie mając pod ręką ładowarki do smartfona, wystarczy podłączyć telefon do USB i ładować go z dowolnego urządzenia. Kabel USB do telefonu jest dołączany do zestawu nowego urządzenia. Producenci niejako zakładają, że ich klient jakąś ładowarkę już posiada, lub też zakupi ją dodatkowo, na przykład w sklepie Świat Kabli.

Krótki żywot kabla

Kable USB posiada prawie każdy. Co więcej, większość z nas ma ich kilka. Bardzo praktyczne, ale jednak podlegające zużyciu, więc lepiej mieć je w zapasie. Odpowiednie złącze sprawia, że całość może sprawnie funkcjonować. Z jednej strony powinno znajdować się złącze USB typu A. Pasuje ono do ładowarki czy power banku. Z drugiej strony przewodu jest potrzebne złącze odpowiednie dla naszego urządzenia. Takie rozwiązanie przydaje się także w samochodzie, w którym kabel USB ładuje smartfona, podłączonego do nawigacji. Wybierając kabel USB do smartfona, trzeba kierować się jakością wykonania oraz rezystancją. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy korzysta się z ładowarki z technologią Quick Charge.

Kabel idealny

Jak znaleźć idealny kabel USB do telefonu? To nie jest proste zadanie. Żaden z producentów tych akcesoriów nie podaje w specyfikacji wartości oporu elektrycznego. Jedyne dane, jakie są dostępne dla użytkownika to długość kabla. Przy elementach długich rezystencja ma bardzo duże znaczenie. Oceniając jakość wykonania, użytkownicy zwykle sami, intuicyjnie oceniają czy dany produkt jest odpowiedni, czy lepiej szukać innego. Teoretycznie grubszy kabel powinien charakteryzować się mniejszym oporem. Praktycznie jednak nie ma możliwości, aby to sprawdzić. Jego grubość może oznaczać, że przewody mają więcej miedzi, lub też całość wyposażono w większą ilość izolacji.

Kupując kabel, warto sprawdzić materiał izolacyjny, jaki posiada. Modele USB ze sznurkową, plecioną strukturą charakteryzują się dłuższą żywotnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl