Kabel w oplocie – to jego czas!

Kabel w oplocie – to jego czas!

Kable w oplocie przeżywają swój powrót na salony  - dosłownie! Coraz częściej stają się ciekawym dodatkiem aranżacji wnętrz i są wręcz eksponowane, w szczególności w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym, industrialnym stylu. Przybliżamy podstawowe informacje o kablach w oplocie i podpowiadamy kiedy warto z nich skorzystać.  

Wyjątkowa różnorodność 

Obecnie dostępny jest szeroki wybór kabli w tekstylnym oplocie. Materiał jest zróżnicowany, oplot tworzy się z bawełny, poliestru, lnu czy juty. Można dobrać kable różnej długości, co jest przydatne: w jednej aranżacji potrzebny jest krótki kabel, w innej można wykorzystać dłuższy fragment, na przykład otaczając kilkukrotnie element dekoracyjny tworzący bazę nowoczesnego żyrandola. Kolory lub ich kombinacja to jeden z większych atutów oplotu – doskonale się prezentuje i można je dobrać pod swój gust. Szczególnie efektownie wyglądają, gdy wyróżniają się na tle ścian.  

Podstawą jest funkcjonalność!

Funkcjonalność to podstawa, a kabel w oplocie poza funkcją dekoracyjną nie różni się od standardowych przewodów. Dodatkowym atutem jest łatwość rozróżnienia kabli oraz dodatkowa ochrona przewodów, czyli zwiększenie bezpieczeństwa całej instalacji elektrycznej. 

Pomysł na stylową lampę

Kolorowe, wyraziste przewody są najpopularniejsze w oświetleniu. Lampy są bardzo proste: wystarczy dobrać pasujący do wystroju kabel w tekstylnej osłonce oraz dobrać do niego dekoracyjną żarówkę, często większą niż standardową, stylizowaną na retro. 

Te ciekawe akcesoria będą doskonałe w miejscach, w których nie ma możliwości zabudowania kabli (lub wiąże się to z dużym nakładem środków i sił). Zastosowanie lampy składającej się z dużej żarówki i tego typu przewodu może stać się tanim sposobem na odmianę charakteru wnętrza. Może ono polegać także na tym, że w pokoju zamiast pojedynczego, centralnie położonego żyrandola, światło można umieścić punktowo nad kilkoma elementami: nad biurkiem czy stołem, obok fotela czy łóżka. 

Dopasowanie do stylu wnętrza

W jakim stylu aranżacji wnętrz kable w oplocie będą prezentować się najlepiej? Można je z powodzeniem wykorzystać w pokojach czy kuchniach stylizowanych na lata ’50, ’60 czy ’70 XX wieku. Z drugiej strony, są doskonałe do bardzo nowoczesnych wnętrz, w tym poindustrialnych loftach. Pokój młodzieżowy to miejsce idealne do użycia tego typu kabli, zdobiąc i chroniąc jednocześnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl