Kiedy warto zakupić wzmacniacz sygnału. Możliwości i instalacja repeatera

Obecnie z Internetu korzysta coraz więcej osób. Sieć bezprzewodową Wi-Fi mamy w domu, lecz możemy podłączyć się do niej również w wielu miejscach publicznych, takich jak restauracje, hotele lub nawet na rynkach w miastach. W dużych budynkach zasięg routera nie obejmuje niektórych dalej oddalonych od niego pokoi. Chcąc wzmocnić zasięg, możemy zainwestować we wzmacniacz sygnału, dzięki któremu, będziemy mogli korzystać z sieci na większej powierzchni.

Kiedy warto podłączyć wzmacniacz?

Wzmacniacz sygnału czylirepeater, to urządzenie, dzięki któremu, przesyłany sygnał z routera jest osiągalny w większej ilości pomieszczeń. Warto podłączyć go, wtedy, gdy połączenie często zostaje zrywane, nie ładują się strony internetowe lub mamy za małą prędkość pobierania i odbioru danych.

W jakich konkretnych sytuacjach przydaje się wzmacniacz? Na przykład wtedy, gdy router mamy podłączony na parterze domu, nie w jego centralnym miejscu. Wtedy mieszkańcy na piętrze mogą mieć za słaby zasięg. Po instalacji repeatera sieć zwiększy pole. Podobne rozwiązanie może być zastosowane firmach. Routery zainstalowane są w biurach, jednak czasem istnieje potrzeba skorzystania z Internetu poza nimi. To urządzenie świetnie sprawdzi się również, gdy chcemy skorzystać z sieci, będąc w ogrodzie. Ilość ścian w budynku może blokować zasięg, jednak dzięki wzmacniaczowi sygnału będziemy mogli posłuchać muzyki podczas koszenia trawy, lub grilla ze znajomymi.

Jak zainstalować repeater?

Zainstalowanie wzmacniacza sygnału nie jest trudne. Podłączamy urządzenie do gniazdka, w miejscu, w którym zasięg jest dostatecznie mocny. Wtedy na komputerze będziemy mogli uzyskać dostęp do konfiguracji naszego repeatera. W ten sposób możemy połączyć wzmacniacz z routerem, tym samym rozszerzając obszar zasięgu Wi-Fi. Inną możliwością jest podłączenie repetera do routera przez kabel Ethernet, dzięki czemu repeter będzie rozszerzał sygnał bezstratnie. Wtedy korzystamy z trybu Access Point, czyli punktu dostępowego. Taki kabel często dostępny jest w zestawie razem ze wzmacniaczem.

Na rynku dostępne są urządzenia różnych producentów, które różnią się od siebie możliwościami i standardami. Poszczególne wzmacniacze sygnału mogą mieć na przykład różną ilość anten lub inne konfiguracje. Większość repeaterów wyposażone są również we wskaźnik siły sygnału. Sprzęt ten nie jest skomplikowany w instalacji, a może przynieść wiele korzyści.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl