SDI a BNC

Co to jest SDI i BNC? Czy format SDI i BNC to to samo? Czym różni się interfejs SDI od BNC? Takie pytania często zadajecie w wiadomościach prywatnych. Artykuł powstaje żeby rozwiać wszelkie wątpliwości pomiędzy nazwami SDI i BNC. Różnice są znaczne i diametralnie różnią oba pojęcia. Jako profesjonalna firma chcemy wyjaśniać wszelkie nieścisłości i ukierunkowywać państwo w dobrą stronę z propozycjami, których szukacie. Po zasięgnięciu wiedzy można decydować się na wyroby najlepszej jakości sygnowane naszym logo.

Co to jest SDI i BNC?

Są to dwie odrębne rzeczy, które łączą się ze sobą i współpracują, lecz są czymś innym. SDI to typ interfejsu, służący do przysyłania danych kablami koncentrycznymi o wysokiej przepustowości. SDI to cyfrowy interfejs szeregowy, który można podzielić na SD-SDI 270Mbp (SMPTE259M), HD-SDI 1.485Gbps, (SMPTE292M) i 3G-SDI 2,97Gbps (SMPTE424M). Różnicą jest ilość danych przekazywana do odbiornika, które później muszą zostać zdekodowane i wyświetlone na ekranie. Im wyższa przepustowość łącza tym lepsza jakość obrazu możliwa do wyświetlenia. Z kolei BNC to format złącza stosowany z kablami koncentrycznymi. Format wtyczki BNC używany jest przy instalacjach WLAN, aparaturach pomiarowych, instalacjach telewizyjnych oraz w telewizji przemysłowej do monitoringu. Złącze BNC występuje w dwóch rodzajach impedancji 50 i 75 Ω OHM. Mniejsza wartość stosowana jest przy aparaturach pomiarowych i instalacjach sieciowych. Wyższa wartość służy przy przesyłaniu nieskompresowanego cyfrowego sygnału audiowizualnego.

Czy format SDI i BNC to to samo?

To dwa różne formaty. BNC (Bayonet Neill Concelman) to format wtyczki, a SDI (Serial Digital Interface) to format transportu sygnału. Złącze BNC używa się z kablem koncentrycznym na którym zaciśnięte są odpowiednie końcówki, którym można połączyć np. rejestrator audiowizualny oraz nagrywarkę przemysłową w monitoringu. Istnieją różne rozmiary złącz BNC i zawsze należy jak najlepiej dopasować wtyczkę BNC do gniazda, by uzyskać najwyższą przepustowość. Szeregowy interfejs cyfrowy SDI to rodzaj sygnału cyfrowego służący do transmisji sygnałów wizyjnych. Interfejs SDI jest szeroko wykorzystywany pomiędzy profesjonalnymi urządzeniami w wozach transmisyjnych, studiach nagraniowych oraz w wizyjnych systemach dozorowych.

Czym różni się interfejs SDI od BNC?

Systemy kamer wraz z nagrywarkami mogą pracować bezprzewodowo oraz przewodowo. Interfejs SDI to system przesyłania nieskompresowanych informacji za pomocą kabla koncentrycznego w którym przepustowość wynosi do 3 Gb/s. Wysoka jakość obrazu dekodowana jest metodą H.264 w wyniku kompresji poprzez procesor sygnałowy rejestratora metodą SDI. Brak kompresji wymagałby użycia dużej ilości dysków twardych w celu przechowywania nagrań. Złącze BNC wykorzystywane jest w systemach wizyjnych z racji solidnego i trwałego połączenia. Połączenie kamery z rejestratorem za pomocą wtyczek BNC gwarantuje pewność połączenia poprzez zaprojektowanie systemu blokady, której mechanizm wymaga wciśnięcia wtyczki w gniazdo i przekręcenie w celu dociśnięcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl