Tajemnicze symbole? Sprawdź, co wiesz o rodzajach USB

Uniwersalność kabli USB jest powszechnie znana, jednak okazuje się, że i one potrafią zaskoczyć. Sprawdź swoją wiedzę na temat popularnych złączy i przekonaj się, czy znałeś wszystkie rodzaje USB. Jesteśmy przekonani, że będziesz zaskoczony!

Zastosowanie złącza USB

Uniwersalność złącza USB, pozwala na szerokie zastosowanie rozwiązania. Wykorzystując USB, możesz więcej!

- Kabel USB pozwoli Ci łączyć ze sobą poszczególne urządzenia. Za pomocą USB podłącza się do komputera stacjonarnego lub laptopa drukarki, myszy komputerowe albo smartfony.

- USB to doskonały sposób na wykorzystanie praktycznych gadżetów. Takie rozwiązanie pozwala na podpięcie do komputera wiatraczka albo lampki LED, maksymalnie podnoszących komfort pracy.

- Kabel USB zastąpi tradycyjną ładowarkę! Jeśli smartfon koniecznie musi znajdować się w zasięgu Twojego wzroku, kiedy pracujesz, połącz go z komputerem. Czas ładowania baterii minimalnie się wydłuży, ale telefon będzie blisko Ciebie. Zależy Ci na maksymalnie szybkim uzupełnieniu baterii? Postaw na wysoką jakość i wybierz maksymalnie nowoczesny standard USB.

- Ważne chwile koniecznie trzeba uwiecznić! Zdjęcia wykonane za pomocą telefonu lub aparatu w prostu sposób przeniesiesz na dysk komputera - wystarczy tylko odpowiedni kabel USB.

Kabel USB - nie zawsze znaczy to samo!

Poznałeś już wszystkie rodzaje USB? Przekonaj się, jakie rodzaje złącz dostępne są na rynku, co oznaczają i jak można wykorzystać konkretne modele.

Podstawową cechą różnicującą dostępne na rynku złącza USB jest ich typ, oznaczany kolejno literami A, B, C. Niezależnie od rodzaju, złącza dostępne są w dwóch wariantach - standardowym i micro USB. Dodatkowymi określeniami są wartości wskazujące na przepustowość złącza, określane za pomocą cyfr - 2.0, 3.0 oraz 2.1. Jak należy rozumieć kolejne oznaczenia rodzajów USB w praktyce?

- USB A to port, który w urządzeniach pojawia się najczęściej.

- USB B możesz spotkać w drukarkach i skanerach.

- USB C charakteryzują się symetrią zdecydowanie ułatwiającą podpięcie kabla. Powstały w odpowiedzi na potrzebę uniwersalnego złącza, często zastępują kable łączące komputer i monitor.

USB 2.0 umożliwia przesyłanie danych wyłącznie w jedną stronę - z komputera do urządzenia lub z urządzenia do komputera. Decydując się na kabel wyposażony w złącze USB 3.0, możesz mieć pewność, że Twój smartfon szybko uzupełni braki energii, a transmisja danych może odbywać się w dwie strony jednocześnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl