Jak dopasować konwerter do swoich potrzeb oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie

Elektronika nie zawsze jest kompatybilna ze sobą mimo, że producenci starają się jak najbardziej ujednolicać złącza i tworzyć standardy połączeń. Szeroka gama sprzętu elektronicznego o różnym zastosowaniu sprawia, że uniwersalne złącze nie istnieje, choć ich liczba maleje i standaryzacja zmierza w bardzo dobrym kierunku. Dopasowanie ze sobą kolejnych komponentów bywa kłopotliwe i wymaga użycia konwertera, adaptera lub przejściówki. Nasz sklep internetowy www.SwiatKabli.pl posiada w swojej ofercie szeroki zasób asortymentu, który pozwala dostosować do siebie niekompatybilne złącza. Z nami każde połączenie będzie udane.

Jak dopasować konwerter do swoich potrzeb

Konwertery służą do łączenia ze sobą urządzeń o podobnej charakterystyce, lecz z innymi złączami. Urządzenia dzielą się na analogowe oraz cyfrowe, przez co konwerter musi przetworzyć sygnał do odpowiedniej formy wyjściowej. Dopasowanie konwertera do swoich potrzeb wymaga stwierdzenia jakie złącza są potrzebne i wybranie jednostki, która najtrafniej spełnia określone wymagania. Szeroki wybór konwerterów zapewnia możliwość wyboru ale i trudność w podjęciu decyzji o zakupie konkretnego modelu. W artykule postaramy się wyjaśnić różnice pomiędzy poszczególnymi konwerterami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przed zakupem konwertera należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj złączy w urządzeniach, które mają być ze sobą połączone. Inaczej trzeba będzie wymienić produkt lub dokupić adapter, który rozwiąże problem, ale i powiększy ilość urządzeń potrzebnych do dopasowania sprzętu ze sobą. Rodzaj złącza to nie tylko jego typ, a też rozróżnienie czy chcemy połączyć się z wejściem lub wyjściem oraz kierunek sygnału, który ma zostać przetworzony. Konwerter z HDMI na SCART nie zadziała odwrotnie. Do odwrotnej sytuacji należy zakupić konwerter działający w drugą stronę, z SCART na HDMI. W tym przypadku przetwarzany jest sygnał z cyfrowego na analogowy oraz odwrotnie. Najczęściej konwertery posiadają wyspecjalizowane układy scalone przystosowane do jednej danej funkcji.

Przykłady zastosowań konwerterów

Konwertery potrafią adaptować magnetowidy VHS do najnowszych telewizorów 4K z HDMI. Dzięki temu obejrzysz stare kasety na nowoczesnym telewizorze. Tak samo odtwarzacze DVD, kina domowe i dekodery ze złączami analogowymi SCART lub RCA mogą zostać wykorzystane w nowoczesnym systemie telewizyjnym. W rozwiązaniach komputerowych monitor z wejściem VGA może zostać podłączony z laptopem z wyjściem HDMI lub DP. Jeżeli telewizor posiada tylko cyfrowe wyjścia audio, a sprzęt na którym ma być odtwarzany dźwięk tylko analogowe wejścia audio, to nic nie stoi na przeszkodzie by użyć konwertera z wyjść Coaxial lub optycznego na RCA lub JACK.

Jaki konwerter kupić

Jeżeli nadal nie wiesz jaki konwerter będzie najodpowiedniejszy w Twoim przypadku, to polecamy bezpośredni kontakt z nami. Zadając pytanie poprzez email odpowiemy rzeczowo i polecimy sprzęt, który Cię zadowoli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl