Co to jest extender HDMI oraz extender VGA

Extender z wtyczkami rj-45 i kablem CAT-5e/6

Extender jest urządzeniem do przesyłania danych na duże odległości bez utraty jakości sygnału. Extender to przedłużacz dla sygnałów analogowych i cyfrowych posługujący się kablem CAT 5e/6 za pomocą łącza Ethernet. Najpopularniejszym sposobem połączenia ze sobą sprzętów na wielometrowe odległości są extendery łączone ze sobą kablem z wtyczkami rj-45, często zwanym skrętką. Przedłużenie sygnału dzięki przetworzeniu go do standardu TCP/IP pozwala na łączenie ze sobą urządzeń z gniazdami HDMI lub VGA.

Do czego służy extender

Extender może być wykorzystywany w różnych konfiguracjach systemów elektronicznych. Przede wszystkim używany jest do przesyłania sygnału drogą kablową na kilkudziesięciometrowe odległości bez utraty jakości. Przesyłanie multimediów dzięki przedłużaczowi odbywa się szybko i natychmiastowo. Wydajne łącze może pochwalić się osiągami na poziomie 10/100 Mb/s przy użyciu kabla CAT-5e oraz dziesięciokrotnie lepsze przy wykorzystaniu kabla CAT-6, bo aż 100/1000 Mb/s. Odpowiednio przekłada się to na przepustowość na poziomie 1 Gb/s przy wolniejszym łączu i 10 Gb/s przy szybszym łączu.  Dzięki temu jakość przesyłanego sygnału może osiągnąć rozdzielczość Full HD 1080p i zapewnić wysoką szczegółowość oraz przyjemność oglądania.

Czy warto kupić extender

Extender jest prostym i łatwym w użyciu narzędziem do przedłużenia sygnału VGA oraz HDMI za pomocą kabla sieciowego. Działa sprawnie na dużych odległościach, a przy użyciu kabla ekranowanego FTP lub STP nie pojawiają się żadne zakłócenia. Alternatywą dla extendera jest sygnał bezprzewodowy, który nie zawsze będzie posiadał taki zasięg jak połączenie za pomocą extendera oraz może ulegać zakłóceniom, co nie zdarza się przy połączeniu kablowym. Extender przesyła też dźwięk przy połączeniu HDMI oraz VGA za pomocą gniazda jack 3,5mm.

Jaki extender kupić

Zalecamy dobranie extendera, którego parametry będą adekwatne do państwa wymogów i oczekiwań. Produkty umieszczone w naszym sklepie internetowym spełniają swoją rolę według opisanych danych, dlatego też mogą być Państwo pewni pełni funkcjonalności zawartej w opisie produktu. W razie niejasności zalecamy kontakt

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl