Zastanawiasz się jaką telewizję wybrać? Sprawdź możliwości wyboru

Każdy lubi czasem usiąść przed telewizorem i popatrzeć na ciekawy film, ulubiony serial lub posłuchać muzyki z kanału muzycznego. Wiele osób może zastanawiać się jaką telewizję wybrać. Telewizja analogowa została wyłączona z naszego kraju w 2013 roku. Od tego czasu sygnał telewizyjny można odbierać wyłącznie w emisji cyfrowej, zgodnej z międzynarodowym standardem DVB-T. Z tego tekstu dowiesz się, jakie masz możliwości w wyborze telewizji.

Telewizja naziemna

Można powiedzieć, że jest to najprostszy wybór, wśród opcji do wyboru telewizji. Jest to darmowa telewizja cyfrowa. Nadajniki rozmieszczone są na powierzchni ziemi. Chcąc z niej korzystać, wystarczy posiadać odbiornik, antenę naziemną oraz telewizor ze wbudowanymdekoderem DVB-T lub osobny tuner-dekoder telewizji naziemnej. Telewizja naziemna można być również transmitowana bez anteny. Do tego potrzebna jest pomoc komputera, który jest podłączony do Internetu. Ważne jest wtedy posiadanie dekodera DVB-T łączem USB. Telewizja naziemna oglądana za pomocą komputera może być emitowana na ekranie telewizora. Do tego potrzebujemy złącze HDMI, które obecne jest w większości takich urządzeń. Wtedy komputer należy podłączyć kablem z telewizorem. Gdy nie wiesz jaką telewizją wybrać, by byłą ona darmowa i miała podstawowy pakiet programów- wybierz telewizję naziemną.

Telewizja kablowa i satelitarna

Niektóre osoby nie będą dostatecznie zadowoleni z podstawowego, darmowego pakietu kanałów telewizji naziemnej. W takim przypadku warto zastanowić się nad telewizją kablową lub satelitarną. Telewizja kablowa nie wymaga posiadania własnej anteny. Sygnał wędruje do nas bezpośrednio od wybranego usługodawcy. Dużym plusem jest to, że jej sygnał nie zostaje zakłócony podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Do odbioru telewizji satelitarnej wykorzystujemy satelity rozmieszczone na orbitach okołoziemskich. Dzięki temu obejmuje ona swoim zasięgiem najwięcej obszarów naszego kraju. Odbiór programów odbywa się za pomocą anteny satelitarnej i odbiornika zamontowanego w telewizorze. Taka telewizja ma duży zasięg i trafia do wielu miejsc, gdzie sygnał naziemny nie dociera. Można mieć dostęp do dużej ilości kanałów, jednak trzeba liczyć się z tym, że niektóre są kodowane i za dostęp do nich trzeba płacić. Telewizja satelitarna nie jest również odporna na warunki pogodowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl