Rozdzielacz HDMI - jak sprawdzi się w Twoim domu?

Konieczność podłączania wielu monitorów do jednego urządzenia źródłowego dotychczas kojarzyła Ci się wyłącznie z funkcjonowaniem sklepów RTV? Po dłuższym namyśle dochodzisz do wniosku, że takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko tam? Masz rację - rozdzielacz HDMI to praktyczny gadżet, który znajdzie zastosowanie także w Twoim domu!

Splitter, czyli rozdzielacz HDMI

Rozdzielacz sygnału HDMI to sprawdzony sposób na wyświetlanie tego samego obrazu na wielu monitorach jednocześnie. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w sklepach RTV, okazuje się jednak, że coraz częściej po rozdzielacz HDMI sięgają osoby prywatne. Kiedy urządzenie przyda się w domu i na jaki model szczególnie warto zwrócić uwagę?

Praktyczny gadżet czy zbędny wydatek?

Zastanawiasz się, czy zakup splittera jest rozsądny? W warunkach domowych z pewnością nie będzie to urządzenie, które będziesz wykorzystywał na co dzień, jednak warto mieć je w swojej kolekcji elektronicznych gadżetów. Kiedy przyda się szczególnie?

Rozdzielacz sygnału HDMI pozwoli Ci na jednoczesne wyświetlanie tego samego obrazu na dwóch urządzeniach jednocześnie. Dzięki niemu zdjęcia, które zrobiłeś za pomocą telefonu, będziesz mógł zaprezentować na ekranie telewizora i laptopa w tym samym czasie. Rozwiązanie może okazać się pomocne, kiedy chcesz pokazać fotografie podczas przyjęcia w większym gronie.

Jaki splitter warto wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu może okazać się problematyczny. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Istotnym kryterium przy wyborze odpowiedniego splittera jest ilość wejść. Jeśli zależy Ci wyłącznie na okazjonalnym korzystaniu, opartym na jednoczesnym wyświetlaniu obrazu na dwóch urządzeniach, wystarczy niewielki box, wyposażony w dwa porty. Szukasz urządzenia, które pozwoli Ci na więcej? Rozdzielacz HDMI z czterema portami dedykowany jest użytkownikom, którzy ze względu na charakter pracy w pełni wykorzystają jego możliwości - na przykład prowadząc szkolenia. Warto rówież zwrócić uwagę na kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi - laptopami, rzutnikami albo projektorami lub kamerami oraz łatwość instalacji urządzenia.

Splitter, a multiroom

Przy okazji wyboru splittera często pojawia się pytanie o zakres jego możliwości. Czy splitter jest w stanie zastąpić multiroom? Niestety nie - rozdzielacz HDMI pozwoli Ci na połączenie nadajników z dostępnymi w mieszkaniu telewizorami, jednak da możliwość wyłącznie powielania nadawanego sygnału. Usługa multiroom jest natomiast oparta na transmisji sygnałów z dwóch niezależnych od siebie dekoderów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl